İş

Bakan Yumaklı tarih verdi: Gıda satış yerleri denetlenecek

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 13 Eylül-29 Eylül tarihleri ​​arasında şarküteri, bakkal, market ve büfe gibi gıda satış yerlerinde eş zamanlı kontroller yapılacağını duyurdu.

Yumaklı, yaptığı yazılı açıklamada, 81 ilin Tarım ve Orman Müdürlüklerine gıda kontrollerinin yoğunlaştırılması yönünde talimat verdiklerini belirterek, restoran, restoran, kafe ve otel gibi toplu gıda tüketiminin yapıldığı işyerlerinin tüm süreç boyunca eş zamanlı denetlendiğini hatırlattı. Ülke 21 Ağustos ile 8 Eylül arasında.

NEREDE VE NELER DENETLENECEK?

Yumaklı, toplum sağlığının korunması açısından kasap, şarküteri, bakkal, market ve büfe gibi gıda satış yerlerinin de üretim ve satış için gerekli koşulları sağlaması gerektiğine dikkat çekerek, kontrole tabi tutulacak başlıkları şöyle sıraladı:

“Bu işyerlerinde 13 Eylül – 29 Eylül tarihleri ​​arasında eş zamanlı kontroller yapılacak. Özellikle kasap, şarküteri, bakkal, market ve büfe gibi koruma ve hijyen koşulları açısından önem taşıyan gıdaların satıldığı işletmelere denetim yapılacak” kayıtlı olup olmadıkları ve izlenebilirlik kurallarına uyup uymadıkları kontrol edilecek, asgari teknik, hijyen ve koruma gerekliliklerine uygunluğu denetlenecektir.

81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilecek bu kontrollerde 7 bin 628 bakanlık teftiş memuru görev yapacak. Farkındalık yaratmak amacıyla çeşitli alanlarda bu kontrolleri mutlaka sürdüreceğiz. Ayrıca Beslenme ve Denetim Genel Müdürlüğümüzce rutin kontrollerimiz de yıl boyunca devam edecek.” (HABER MERKEZİ)

serinhisarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu