Haber

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Kosova’nın Gilan ve Vuştri belediyeleri arasında kardeş şehir protokolü imzalandı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Kosova’nın Gilan ve Vuştri belediyeleri arasında “kardeş şehir” protokolü imzalandı.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Gilan Belediye Başkanı Alban Hyseni, Vushtri Belediye Başkanı Ferit İdrizi, Kosova Milletvekili Mergim Lushtaku ve beraberindeki heyet, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’yi makamında ziyaret etti.

Yüce, birçok etnik unsurun yaşadığı kardeşlik şehri Sakarya’da atılan bu yeni adımın çok değerli olduğunu belirterek, Sakarya’nın Balkanlar için çok değerli bir konumda olduğunu kaydetti.

Sakarya’nın tarımdan sanayiye, turizmden spora kadar her şeyi barındıran bir şehir olduğunu belirten Yüce, “Kafkaslardan Balkanlara kadar her milletten insanı şehrimizde görebilirsiniz. Kısacası Sakarya dostluğun başkentidir, kardeşlik, birlik ve beraberlik.” dedi.

Başkan Yüce’ye teşekkür eden Gilan Belediye Başkanı Hyseni, protokolden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Türk iş insanlarını Kosova’ya yatırım yapmaya davet etti.

Vuştri Belediye Başkanı İdrizi ise Sakarya ile kardeş şehir olmanın gururunu yaşadığını ifade ederek, tarım alanında destek beklediklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Büyük, Hyseni ve İdrizi protokolü imzaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu