Haber

‘Covid’den bu yana işçilerin burnu uzadı’ diyen CEO’ya tepki: ‘Kelimeler yetmez’

Avustralya’daki Gurner Şirketler Grubu’nun CEO’su Tim Gurner’ın işçilerle ilgili yaptığı açıklama ülkede tepkiye neden oldu. 41 yaşındaki milyoner, Financial Review ekonomi gazetesinin Emlak Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, çalışanların Kovid-19 salgınından bu yana “burnunun büyüdüğünü” iddia ederek, “Bu tutumun öldürülmesi gerektiğini” söyledi. İşsizliğin yüzde 40-50 oranında artmasını istediğini belirten Gurner, çalışanların ‘istihdam edilecek kadar şanslı olduklarını hatırlamaları gerektiğini’ savundu.

Gurner, “Ekonomideki acıyı görmemiz gerekiyor” dedi ve şunu ekledi: “İnsanlara işverenleri için çalıştıklarını hatırlatmamız gerekiyor, tersi değil.” Milyoner iş adamının bu yorumları, başta LinkedIn olmak üzere internet platformlarında eleştirilere neden oldu.

‘YILLARDIR BÖYLE BİR STRATEJİYİ NASIL KAÇIRDIK?’

Daily Mail haber sitesinin haberine göre, aynı zamanda iş adamı olan Spence Rodgers, sosyal medya mesajında ​​bu yaklaşım karşısında kelimelerin kifayetsiz kaldığına dikkat çekerek, “Doğrusunu söylemek gerekirse, yıllardır bu ustaca ekonomik stratejiyi nasıl gözden kaçırdık” dedi. İnanılmaz derecede aptal, duyarsız “Kırılgan ve değersiz birini tanımlamak için hangi kelimeleri kullanabilirim? Onları kökten çürük olduklarına inandırmak ve etkilemek için ne söyleyebilirim?” diye sordu.

Avustralya Tabipler Birliği Lideri Prof. Steve Robson, Gurner’ın açıklamasının ‘inanılmaz derecede sorumsuz’ olduğunu söyleyerek, işsizliğin bir dizi sağlık sorunu ve intiharla bağlantılı olduğuna dikkat çekti. Bir X (eski adıyla Twitter) kullanıcısı, Gurner’ın kendisinin “dizginsiz bir burun gösterdiğine” dikkat çekti. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu